loading image

X

Strona główna » Grupy

Flamenco jest to taniec wykonywany

  • solo,
  • w duecie,
  • czasem grupowo lub
  • składa się z kolejnych solówek,

wykonywanych przez poszczególnych tancerzy pomaga on nabrać odwagi, buduje wiarę w siebie i własne możliwości.

Przez piękne, kobiece ruchy rąk, dłoni oraz bioder flamenco pozwala podkreślić piękno kobiecej płci, a przez typowe, mocne postawy nadaje stanowczości i charakteru ruchom tancerza.

Różnorodność stepów oraz rytmów poszczególnych palos (rodzajów flamenco) liczonych do 3, 4 a nawet 12 podnoszą świadomość rytmiczną tancerza oraz koordynację ruchową.

Właściwa postawa wzmacnia mięśnie pleców, a użycie takich rekwizytów tanecznych jak długa, szeroka spódnica z falbanami, wachlarz, chusta, kapelusz czy kastaniety gwarantują świetną i niezapomnianą zabawę.

Przez bogactwo nastrojów flamenco jest sposobem na wyrażenie własnych emocji i najgłębszych uczuć!!!

Osoby dorosłe, które spotykamy na naszych kursach często powtarzają, że taniec jest dla nich wspaniałą odskocznią od codziennych obowiązków.

Przychodzą do nas małżeństwa, młode pary, a także osoby, którym nie udało się namówić na kurs swojego partnera, a mimo to chcą oderwać się od codziennych prac i poszukać relaksu w tańcu.

Bez względu na wiek uważają, że tańcząc znakomicie się bawią, a przy okazji dbają o swoje zdrowie i kondycję.

Wielu dorosłych przychodzi na nasz kurs, ponieważ chcą nauczyć się "paru podstawowych kroczków" przed zbliżającym się weselem lub balem karnawałowym, lecz niektórzy zostają troszkę dłużej i dołączają do naszej grupy SENIOR HOBBY.

Jest to kategoria dla par dorosłych, które chcą poczuć dreszczyk emocji i odrobinę rywalizacji na turniejach tańca towarzyskiego. Ta kategoria jest bardzo popularna u naszych zachodnich sąsiadów, u nas natomiast cieszy się co raz większym powodzeniem, co raz więcej  dorosłych ludzi uczestniczy w takich imprezach

Nasza działalność w dużej mierze opiera się na nauczaniu najmłodszych. Wszyscy znakomicie zdajemy sobie sprawę z tego, że dzieci są naszą najlepszą inwestycją, są naszą przyszłością, o którą należy się należycie zatroszczyć. Wiek między siódmym, a dziesiątym rokiem życia jest dla dziecka ?złotym wiekiem?. W tym właśnie czasie dziecko okazuje największe zaciekawienie otaczającym go światem, a co za tym idzie najchętniej i najefektywniej chłonie wszelkiego rodzaju wiedzę, umiejętności, poglądy i priorytety. Taniec jest dyscypliną sportową, która w znakomity sposób rozwija sprawność i kondycję fizyczną, uczy samodyscypliny, a dzięki muzyce i wspaniałej atmosferze na zajęciach będzie także świetną zabawą.

Zadanie kształtowania najmłodszych jest dla nas tak ważne, że nie mogliśmy powierzyć go nikomu innemu jak tylko pani Marzenie Lozinszek- założycielce Szkoły Tańca WIR. Blisko 20 lat pracy jako instruktor tańca sprawia, że mało który trener na Śląsku może pochwalić się tak dużym doświadczeniem dydaktycznym jak ona.

Decyzją pani Lozinszek zajęcia dla dzieci są mieszanką wszystkich form tańca. Dzięki temu dzieci będą mogły nabyć podstawy najpopularniejszych tańców i w przyszłości świadomie wybrać kierunek swojego rozwoju.

Na naszych zajęciach opanują podstawy takich form tańca jak:

  • taniec towarzyski
  • taniec disco
  • zabawy
  • balet

Dla osiągnięcia najlepszych rezultatów dzieci dzielimy na dwie grupy:

  • 5 do 7 lat
  • 8 do 12 lat

Nasze zajęcia są dostosowane do wieku podopiecznych , dzięki temu Państwa dziecko nigdy nie będzie narzekało na nudę.

Miejsce spotkań: Mysłowice ul. Świerczyny 7
Poniedziałek
20:00-22:00 - szkolenie z Tańców Standardowych

Wtorek
20:00-22:00 - szkolenie z Tańców Latynoamerykańskich

Środa
20:00-22:00 - praca własna Tańce Standardowe

Czwartek
20:00-22:00 - praca własna Tańce Latynoamerykańskie

Piątek
20:00-22:00 - trening kondycyjny, roztańczenie
Możliwość wstępu par z innych klubów w środy, czwartki i piątki. Koszt jednego wejścia 10 zł

Latino Body jest skierowanei głównie do pań, które znudzone tradycyjnym aerobikiem poszukują innej, a jednocześnie równie efektywnej formy ruchu. Nasze zajęcia prowadzone są w rytm gorącej, latynoaerykańskiej muzyki, która porwie do tańca nawet najbardziej leniwe osoby , oraz pomoże pokonać towarzyszące wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu zmęczenie.

Poziom trudności będzie odpowiednio dozowany i zwiększany , wraz z poziomem zaawansowania grupy, dzięki czemu nawet osoby posiadające niezbyt dobrą kondycję , będą mogły sobie poradzić, a z czasem osiągnąć znacznie większą wydolność.Realizacja: IT Agency SERVAQ


Na tej stronie używamy ciasteczek w celu poprawy wygody jej użytkowania.
Dowiedz się więcej
Ok